Pakiety Usługi dodatkowe Usługi uzupełaniające Cennik Regulamin FAQ Sieć Oskar Klienci
Wybierz komfortowy dostęp do INTERNETU.

Podłączenie kolejnego komputera w ramach pakietu (+adres IP)

Jeśli masz w domu dwa lub więcej komputerów możesz je podłączyć do sieci    OSKAR w ramach wykupionego pakietu usług. Pobierana jest opłata za aktywację dodatkowego komputera oraz za nadanie mu odpowiedniego adresu IP (z klasy publicznej lub lokalnej). Do tej ceny należy doliczyć koszt instalacji dodatkowego gniazda do sieci OSKAR. Podłączenie dodatkowego komputera wiąże się z ponoszeniem dodatkowych miesięcznych opłat abonamentowych. (cennik)

Zmiana pakietu na wyższy lub niższy

Jeśli uznasz, że obecny pakiet jest nie wystarczający lub że nie wykorzystujesz w pełni możliwości jakie Ci on zapewnia, możesz go zawsze zmienić. (cennik)

Zmiana identyfikacji (dotyczy IP z klasy lokalnej 192.168.x.x)

W sieci OSKAR ident to identyfikator komputera podłączonego do Internetu z adresem z klasy 192.168.x.x, który odczytywany jest przez niektóre serwery. Standardowo każdy Abonent dostaje ident w formacie automatycznie wygenerowanego ciągu znaków alfanumerycznych. Opłata pobierana jest za każdą zmianę jego nazwy. (cennik)

Obsługa RevDNS

Reverse DNS - RevDNS zamienia adres IP na domenę Abonenta. Komputery w sieci rozpoznają się po numerach IP, jednak część serwisów wymaga aby komputer posiadał także reverse DNS, czyli żeby jego numer IP tłumaczony był na alfanumeryczną nazwę domenową. Przykład: Adres w domenie: dns.oskar.net.pl widziany jest jako numer IP 195.205.235.1 RDNS: 195.205.235.1 (r) dns.oskar.net.pl Standardowo komputery otrzymują odpowiednie wpisy w domenie operatora, jednakże Usługa znajduje zastosowanie w sytuacji, gdy Abonent zarejestrował własną domenę i utrzymuje ją na własnym serwerze. Abonament naliczany jest w sytuacji kiedy klient zmieni ze standardowo przyznanego mu na własny RevDNS. (cennik)

Wpis nazwy hosta w poddomenie operatora

Każdemu z komputerów użytkownika zostaje standardowo nadana nazwa i poddomena. Przykład: Standardowo losowo zostaje wygenerowana nazwa, np.: cwxgtf.olkusz.oskar.net.pl Aktywacja tej usługi pozwala na zmianę nazwy ze standardowo przypisanej na własną nazwę wybraną przez Klienta. Nowa nazwa to np.: tratata.oskar.net.pl. (cennik)

Rejestracja poddomeny w domenie operatora

Każdemu z komputerów użytkowników zostaje standardowo nadana nazwa i poddomena. Przykład: standardowo losowo zostaje wygenerowana nazwa: abacdds.olkusz.oskar.net.pl. Aktywacja tej usługi pozwala na zmianę poddomeny ze standardowo przypisanej na własna np.: firmaXYZ.oskar.net.pl. Usługa atrakcyjna dla osób, które chcą prowadzić na własnym komputerze serwis WWW, FTP lub podłączają kilka komputerów i chcą, aby wszystkie były w tej samej, własnej domenie.
 
 
 
E-mail